Дортмунд задълбочи кризата в Херта, Ройс и Хумелс се контузиха (видео)

Борусия Дортмунд се наложи над гостуващия Херта с 2:0 в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата. Лошата новина за BVB е контузията на двама от основните играчи на тима. И двете попадения паднаха след почивката, макар и през първата част да имаше няколко отлични положения за "жълто-черните".

В 54-ата минута Ройс намери Юлиан Бранд на около 20 метра от вратата. Халфът отправи силен удар, Ярщайн не се намеси добре и топката се озова във вратата. Малко след това Матс Хумелс получи контузия и бе заменен от Дан-Аксел Загаду. В 80-ата минута Владимир Дарида извърши груб фаул срещу Марко Ройс и получи директен червен картон. Капитанът на Борусия пък бе заменен от Юсуфа Мукоко. Тепърва ще става ясно колко сериозни са травмите на Хумелс и Ройс.

В 89-ата минута удар на Рейна срещна гредата. А в самия край на мача домакините стигнаха до втори гол. Холанд намери Мукоко, който с мощен удар по диагонала направи вратаря на Херта безпомощен за втори път.