Дортмунд с класика срещу Арминия Билефелд (видео)

Борусия Дортмунд записа класически успех с 3:0 срещу Арминия Билефелд в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. Домакините изиграха добър мач на "Сигнал Идуна Парк".

Преди изтичането на половин час игра капитанът Марко Ройс разтресе напречната греда. До края на първата част имаше още положения и пред двете врати, но до гол така и не се стигна. Такива обаче паднаха след почивката, при това три.

"Жълто-черните" откриха резултата в 48-ата минута чрез Махмуд Дахуд, получил подаване от направилия страхотен пробив по лявото крило Джейдън Санчо. Само десет минути след това Санчо удвои от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Марко Ройс.

В 81-ата минута Рейниер вкара с първото си докосване в срещата, а асистенцията бе на Ерлинг Халанд.