Дортмунд спаси поне точка срещу Хофе (видео)

Борусия Дортмунд отново не се представи добре и завърши 2:2 срещу Хофенхайм в мач от 21-ия кръг на германската Бундеслига, игран на "Сигнал Идуна Парк". BVB може да са доволни и на точката, тъй като допуснаха обрат и бяха близо до поражението.

В 24-ата минута "жълто-черните" поведоха. Герейро намери оставения непокрит Санчо, който с прецизен удар в левия ъгъл не остави шансове на вратаря за 1:0.

Радостта на вицешампионите обаче не продължи дълго, защото още в 31-ата минута Мунас Дабур се възползва от хубаво подаване на Себастиан Руди и изравни по земя.

Хофе стигна до пълен обрат само пет минути след подновяването на играта. Хитц реши да боксира при остро центриране на Руди, но топката се удари в тялото на Бебу и влезе във вратата.

Малко след това гол на Халанд бе отменен заради засада след намесата на ВАР.  В 81-ата минута BVB спасиха точката. Халанд овладя топката в наказателното поле и с премерен удар вкара за 2:2.