Дортмунд с нова загуба и съвсем изостана в борбата за титлата (видео)

Борусия Дортмунд загуби с 1:2 при визитата си на Фрайбург и по този начин се отдалечи още повече от лидерите в класирането на Бундеслигата. След това поражение “жълто-черните" изостават на 16 точки от лидера Байерн Мюнхен

В 5-ата минута Емре Джан бе близо до гола, но нацели греда. До края на първата част и двамата вратари имаха доста работа, но поне до този момент те се справиха със задачите си.

Малко след почивката Фрайбург нокаутира гостите само за три минути. Първо Ву-Йонг Джеонг откри с точен удар извън наказателното поле, а малко след това Джонатан Шмид удвои с диагонален шут от границата  на пеналта.

16-годишният суперталант Юсуфа Мукоко намали до 1:2 с втория си гол за сезона, но това бе всичко, което от Борусия успяха да направят.