Байерн си тръгна с трите точки от столицата (видео)

Байерн Мюнхен постигна пета поредна победа в германското първенство, след като се наложи с минималното 1:0 при гостуването си в столицата на Херта в мач от 20-ия кръг на Първа Бундеслига.

Баварците пропуснаха отлична възможност да открият в 12-ата минута, когато Роберт Левандовски пропусна дузпа. Наказателният удар бе даден  за опасна игра на стража на Херта Руне Ярстайн в наказателното поле срещу Льорой Сане. До гол обаче не се стигна, заради добрата намеса на вратаря.

В средата на първото полувреме баварците все пак откриха резултата. Силният изстрел на Кингсли Коман беше блокиран от тялото на Щарк и матира вратаря на домакините.

Гол на Неманя Радонич в 64-ата минута не бе зачетен заради засада. Херта пропусна да изравни резултата в 89-ата минута, когато Матеус Куня бе изведен сам срещу Нойер и го преодоля, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Байерн.

Байерн е лидер с 48 точки, а Херта е точно над зоната на изпадащите със 17 точки.