Шалке си спечели точка срещу Вердер (видео)

Вердер Бремен и Шалке 04 завършиха наравно - 1:1 в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата.

Шалке поведе в 38-ата минута, когато защитата на домакините остави прекалено много пространство на Харит в наказателното поле. Той намери Маскарел, който откри резултата. След почивката "Бременските музиканти" вдигнаха темпото и в 77-ата минута стигнаха до попадение, дело на Мьовалд. До края на мача Торпак и Рашица пропуснаха добри възможности, а попадение на Егещайн бе отменено поради засада.

Илия Груев младши бе в групата на Вердер, но не влезе в игра.

Всяка точка е от значение за Шалке, като "кралскосините" продължават да са на последното 18-то място в класирането, вече с 8 пункта. Вердер Бремен може би са по-недоволни, но поне този сезон изглежда, че ще са далеч от опасната зона. Към този момент тимът е на 11-то място с 22 точки.