Дортмунд си припомни вкуса на победата

Борусия Дортмунд записа успех с 3:1 над Аугсбург в мач от 19-тия кръг на Бундеслигата. Това бе първа победа за BVB в последните четири срещи.

Домакините бяха пълен господар на терена през цялото време, но въпреки това се наложи да обръщат развоя на мача. Гостите откриха резултата чрез Андре Хан, който се разписа след само 10 минути игра, наказвайки грешка в защитата на "жълто-черните".

В 19-ата минута Яго игра с ръка в наказателното поле. Главният рефер гледа ВАР и посочи бялата точка. Зад топката застана Ерлинг Халанд, но ударът му бе спасен от Гикевич. Все пак малко след това Борусия изравни. В 26-ата минута Ройс центрира от пряк свободен удар, а Дилейни с глава се разписа за 1:1.

Домакините стигнаха до успеха през втората част, когато първо Джейдан Санчо даде аванс на своите, след като бе изведен сам срещу вратаря. В 76-тата минута Удуокай си отбеляза автогол и оформи крайния резултат.

Победата изкачи Дортмунд до 4-тото място в класирането, а Аугсбург се свлече едно място надолу и вече заема 13-та позиция.