Дортмунд с нова грешна стъпка в шампионата (видео)

Борусия Дортмунд допусна поредна грешка в Бундеслигата през този сезон. Хората на Един Тарзич стигнаха само до 1:1 при домакинството си на последния в класирането Майнц.

През първата част до гол така и не се стигна, макар да имаше положения. В самото начало Халанд прати топката във вратата, но съдията видя засада при атаката на BVB.

В 57-ата минута Левин Йозтунали изведе гостите напред с красив гол. Внукът на легендата Уве Зелер напредна и заложи на силен далечен изстрел, при който топката влетя в горния десен ъгъл.

Малко след това Александър Хак извърши нарушение срещу Халанд в наказателното поле. Съдията Свен Яблонски посочи бялата точка, но Ройс пропусна. Майнц пък на два пъти удариха гредите и в крайна сметка победител в този мач нямаше.

Борусия Дортмунд остана четвърти с 29 точки, докато Майнц се качи на предпоследното място с актив от седем точки...