Мьонхенгладбах със страхотен обрат срещу Байерн (видео)

Европейският шампион Байерн Мюнхен допусна втора загуба за сезона в първенството при гостуването на Борусия Мьонхенгладбах. В мача от 15-ия кръг домакините се наложиха с 3:2 след пълен обрат от 0:2.

Шампионите получиха право да изпълнят дузпа в 20-ата минута. Флориан Ноухаус докосна топката с ръка след центриране на Алфонсо Дейвис, като ситуацията бе разгледана с ВАР, а реферът посочи бялата точка. Роберт Левандовски реализира дузпата със своя гол номер 20 през сезона.

В 26-ата минута Леон Горецка удвои. Той игра на двойно с Лерой Сане, напредна и със снаряд от границата на наказателното поле намери горния десен ъгъл.

Още до почивката обаче Борусия успя да изравни след голове на Йонас Хофман в 35-ата (и асистенция на капитанът Ларс) и  45-ата минута. А Флориан Ноухаус донесе трите точки за отбора в 49-ата минута. При третия гол грешката бе на Зюле, който просто подари топката на съперника.

Байерн е водач с 33 точки, а Борусия (Мьонхенгладбах) е седми с 24.