Борусия капарира титлата след победа в Леверкузен (видео)

Т. Михайлов

Борусия Дортмунд победи с 3:1 Байер Леверкузен на “БайАрена” и направи голяма крачка към титлата в Бундеслига 1. Още в първия кръг от пролетния дял се срещнаха двата най-сериозни конкурента за Сребърната салатиера като “жълто-черните” вече водят с 13 точки пред “аспирините”.

След нулево първо полувреме мачът бе решен само за 6 минути в началото на втората част. В 49-ата минута Кевин Гроскройц простреля Адлер, след като бе изведен от дълъг тъч на Писчек. Само 4 минути по-късно отново Гроскройц бе точен, давайки добър аванс на вестфалци.

Много бързо резултатът стана класически след нов гол, този път на Марио Гьотце, който пусна топката под плонжа на Адлер. В 80-ата Щефан Кислинг намали като при попадението се удари в гредата. За обрат обаче Леверкузен нямаше сили.