Мукоко вкара гол за историята, но Дортмунд остана без победа (видео)

Борусия Дортмунд инкасира поражение с 1:2 при визитата си в столицата на Унион в мач от 13-ия кръг в Бундеслигата.

През първата част Юсуфа Мукоко бе близо до гола, но негов удар срещна гредата. Все пак днес той стана най-младият реализатор в историята на германския елит със своите 16 години и 28 дни. След час игра Герейро пусна за Мукоко и младежът отправи безпощаден кинжален изстрел, намирайки горния ляв ъгъл.

Малко преди това домакините бяха открили. Тайво Авони беше изпуснат от Джовани Рейна на далечната греда след изпълнение на корнер и вкара необезпокоявано с глава. Столичани стигнаха до успеха при едно изпълнение на корнер в 78-ата минута, когато оставеният напълно непокрит Марвин Фридрих вкара с глава от точката на дузпата.

Дортмунд остана четвърти с 22 пункта. Унион събра 21 точки и се качи на пето място.