Левандовски избута Байерн до трите точки срещу Волфсбург (видео)

Байерн Мюнхен се върна към победите в Бундеслигата. Баварците нанесоха първа загуба в първенството на Волфсбург, след като го победиха с 2:1.

Още в 5-ата минута Максимилиан Филип откри за гостите. Той засече центриране на Кевин Мбабу и не даде шанс на Мануел Нойер - 1:0. В края на първото полувреме Роберт Левандовски се възползва от асистенция на Коман, за да изравни резултата. Пет минути след почивката Лева вкара още един гол, с което направи пълен обрат. До края Филип бе близо до нов гол за своя тим, но този път нямаше късмет да се разпише.

Байерн събра 27 точки и остава на второто място преди съботното дерби с лидера Байер Леверкузен (28 пункта). След 26-ата си загуба в Мюнхен от 28 опита (при две равенства) Волфсбург е пети с 21 точки.