Шалке отново разочарова феновете си (видео)

Фрайбург задълбочи кризата в Шалке 04. Ужасният сезон за "кралскосините" продължава с пълна пара, скед като тимът инкасира поражение с 0:2 в Гелзенкирхен в мач 12-ия кръг от Бундеслигата. Унгарецът Роланд Салай се превърна в герой за Фрайбург с двете си попадение през втората част.

Но и през първото полувреме гостите бяха по-активни. Те претендираха за дузпа в 27-ата минута. Стигна се до намесата на ВАР, но в крайна сметка реферът не уважи претенциите на гостите за игра с ръка на Салиф Сане в наказателното поле.

Все пак гостите откриха резултата след почивката. Джонатан Шмид асистира към Роналд Салай, който реализира хладнокръвно в 50-ата минута.

В 68-та минута Фрайбург сложи точка на спора. Салай получи прекрасен пас от Грифо и много умело вкара втори гол за гостите.

В класирането Фрайбурж вече има 14 точки на десето място. Шалке остава на дъното с едва 4.