Дортмунд излъга Вердер (видео)

Борусия Дортмунд излъга Вердер Бремен и го победи с 2:1 като гост в мач от междинния 12-и кръг на Бундеслигата. Така вицешмапионите сложиха край на серия от три поредни мача без победа в шампионата.

Гостите поведоха в 12-ата минута. Джейдън Санчо получи отдясно в наказателното поле, след което стреля, но бе блокиран. Топката обаче попадна в Рафаел Герейро, който някакси успя да вкара във вратата на Иржи Павленка - 0:1.

Преди изтичането на половин час игра обаче Кевин Мьовалд изравни с много техничен фалцов изстрел извън наказателното поле, пращайки топката точно в долния десен ъгъл.

Малко след почивката гол на Джейдън Санчо не бе зачетен заради засада. В 77-ата минута Робърт Шрьодер свири дузпа в полза на Дортмунд. Иржи Павленка извърши нарушение и реферът бе безкомпромисен. Марко Ройс изпълни, Павленка изби, но футболистът на Дортмунд успя да реагира моментално и вкара топката в мрежата за 1:2.