Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг поделиха по точка в зрелищен мач (видео)

Шампионът Байерн и вторият РазенБалшпорт Лайпциг завършиха зрелищно 3:3 на "Алианц Арена“ в Мюнхен, а след ремито баварците запазиха аванса си от 2 точки на върха. Двата отбора изиграха вихрено първо полувреме, което си разделиха с общо четири попадения.

Кристофър Нкунку (19) даде начало на страхотното голово шоу след асистенция на Емил Форсберг. След половин час игра Джамал Мусиала матира противника от Лайпциг малко след влизането си като резерва. Той получи от Коман и шутира от дъгата на наказателното поле, намирайки по прецизен начин долния десен ъгъл. Малко след това Мюлер вкара първото си попадение за вечерта. Заслуга за този гол имаше Левандовски, промушил топката между краката на Дайо Упамекано.

Само 120 секунди по-късно обаче Джъстин Клуйверт направи 2:2, връщайки с всичка сила интригата в срещата. Малко след почивката Емил Форсберг (48) изведе "биковете“ напред в резултата след асистенция на Анхелиньо. Баварците натиснаха и успяха да изравнят след втория гол в мача на Томас Мюлер (75), възползвал се от третия голов пас в срещата на Кингсли Коман, но до края не съумяха да стигнат до успеха.

След равенството Байерн остава лидер с 23 точки пред РБ Лайпциг с 21, а трети е Борусия (Дортмунд) и Байер (Леверкузен) с по 19.