Вердер си спечели точка срещу Байерн (видео)

Германският шампион Байерн Мюнхен завърши наравно 1:1 срещу Вердер Бремен у дома в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата.

"Бременските музиканти" избраха отлична тактика за днешния си мач и дори поведоха в резултата. Още в 16-ата минута Милот Рашица центрира отляво в наказателното поле, където Джош Саргент засече отлично към долния десен ъгъл на вратата, но Мануел Нойер плонжира и изби. Кълбото обаче попдана на крака Лудвиг Аугустинсон, който направи добавка, но отново капитанът на домакините показа отличен рефлекс и направи ново спасяване.

Така се стигна до 45-ата минута, в която Вердер сензационно матира хегемона на Европа. Хави Мартинес сбърка в защита и Сърджънт нахлу в пеналта, след което подаде вляво за Максимилиан Егещайн. Последният би моментално и намери успешно долния ляв ъгъл.

След почивката Байерн вдигна темпото и голът се "печеше". В 52-ата шут на Дъглас Коща разтресе напречната греда на вратата на Павленка. Изравняването стана факт в 62-ата, когато Горетцка центрира и Коман с глава реализира за 1:1.

В последните десет минути бе много интересно. След дълъг пас в наказателното поле Лерой Сане свали с глава за Ерик Максим Чупо-Мотинг, който от два метра обаче прати топката над вратата.

В 87-ата минута Сарджънт се оказа сам и излезе срещу Нойер, но стражът спаси удара му. В крайна сметка Вердер си спечели точка.