Кьолн затрудни Байерн, но баварците си тръгнаха с трите точки

Байерн Мюнхен се наложи с 2:1 при визитата си на Кьолн в среща от 6-ия кръг на Бундеслигата. Баварците бяха по-активни и заслужено се поздравиха с успеха. Домакините играха добре в първите 10 и в последните 10 минути на срещата.

В 13-ата минута обаче Серж Гнабри засече с глава и Мариус Волф спря топката с ръка в наказателното си поле, заради което съдията отсъди дузпа. Мюлер изпълни уверено и гостите поведоха с 1:0. В края на първата част Гнабри вкара за 2:0 след удар с левия крак и до голяма степен сложи край на интригата.

В 82-ата кълбото влетя в мрежата на Нойер, но първоначално голът не беше признат заради засада на Дрекслер. Стигна се до намесата на ВАР, като в крайна сметка голът бе зачетен. "Козлите" обаче не успяха да стигнат до изравнително попадение.