Дортмунд взе дербито срещу Шалке (видео)

Борусия Дортмунд победи един от големите си съперници в шампионата. BVB се наложи с 3:0 над Шалке 04 на “Сигнал Идуна Парк" в мач от петия кръг на Бундеслигата. Рурското дерби бе доста интересно, като домакините бяха по-активни и преди почивката, но головете паднаха чак през втората част.

В 55-ата минута Мануел Аканжи шутира в долния ляв ъгъл на вратата на Рьонов за 1:0. След още шест минути Борусия стигна до втори гол. Холанд и Санчо подкараха атака от около центъра, като след това англичанинът изведе норвежеца сам срещу вратаря и той технично го прехвърли за 2:0.

Ветеранът Матс Хумелс направи резултата класически в 78-ата минута. Защитникът на Дортмунд засече центриране с глава от ъглов удар. Така Дортмунд взе очаквана победа над своя съперник, който се намира в доста слаба форма още от края на миналия шампионат.