Байерн вкара само 5 на Айнтрахт Франкфурт

Немският шампион Байерн Мюнхен разгроми Айнтрахт Франкфурт с 5:0 като домакин в мач от петия кръг на Бундеслигата. Над всички на терена отново бе Роберт Левандовски, който отбеляза хеттрик за победата на своя отбор.

Само 10 минути резултатът бе 0:0. След това Томас Мюлер и Кингсли Коман комбинираха добре. Роберт Левандовски бе изведен зад защитата на Айнтрахт и нямаше как да пропусне – 1:0.  Четвърт час по-късно домакините удвоиха преднината си. Отново Левандовски се разписа за 2:0. Този път полският национал засече с глава центриране от ъглов удар на Йозуа Кимих.

След час игра Левандовски оформи своя хеттрик, вкарвайки този път с десния крак след отличното извеждащо подаване на Коста.

В 72-рата минута резервата Лирой Сане успя да добави едно попадение, а в края на срещата Мусиала оформи крайното 5:0. С победата Байерн се доближи на една точка от лидера РБ Лайпциг. След пет мача баварците са с най-силната атака - 22 отбелязани гола, което е с 10 повече от тима на Лайпциг. Айнтрахт регистрира първа загуба през сезона и е на 6-о място с 8 пункта.