Дортмунд с грешна стъпка срещу Аугсбург, Леверкузен и Лайпциг поделиха по точка

Борусия Дортмунд инкасира загуба с 0:2 при гостуването си на Аугсбург в мач от 2-рия кръг на новия сезон в Бундеслигата. Феликс Удуокай откри резултата за домакините в края на първото полувреме. В 54-тата минута Даниел Калиджури направи резултата 2:0 в полза на тима на Аугсбург.

По този начин футболистите на Хайко Херлих вече имат две победи от два мача и се изкачват на върха в класирането в Бундеслигата с актив от 6 точки. Загубата е първа за кампанията за тима на Борусия Дортмунд, който е на 8-мата позиция с 3 точки.

В друг интересен мач от кръга - Байер Леверкузен и РБ Лайпциг завършиха наравно 1:1. Емил Форсберг откри за гостите в 14-тата минута на двубоя, докато Керем Демирбай в 20-тата изравни резултата. След почивката имаше един правилно отменен гол, но като изключим това положенията не бяха чак толкова много. РБ Лайпциг събира актив от 4 точки след първите два кръга, докато "аспирините" са с два пункта.