Марио Гомес завърши кариерата си

Нападателят на Щутгарт Марио Гомес завърши кариерата си, съобщава официалният сайт на германския клуб.

В мач от 34-ия кръг на втора Бундеслига Щутгарт загуби от Дарщад с резултат 3:1, но въпреки поражението успя да се класира за Бундеслигата. Гомес напусна терена в 82-та минута. Нападателят вкара единствения гол на отбора си в 42-ата минута.

"След дълга и отлична кариера, Марио Гомес, който на 10 юли навършва 35 години, се сбогува с Щутгарт. Благодарим ви за усилията и головете ви с нашата тениска, Марио!“, съобщи пресслужбата на клуба.

Гомес е възпитаник на Щутгарт. Той дебютира за основния отбор на 9 март 2004 г. в мача от Шампионска лига с Челси. Записа 230 мача за Щутгарт, вкара 110 гола, даде 30 асистенции. Гомес също така игра за Байерн Мюнхен, Волфсбург, Бешикташ и Фиорентина.