Вердер отива на плейоф за оцеляване, Фортуна изпада от Първа Бундеслига

Унион Берлин победи с 3:0 Фортуна Дюселдорф. Успехът на столичани прати съперника им във Втора Бундеслига и помогна на Вердер Бремен поне на този етап да се спаси от изпадане. Така Фортуна завърши на 17-о място и изпада, а Вердер ще играе плейоф за оцеляване.

Унион си изигра отлично мача, макар че вече си бе осигурил оцеляването. С попадения на Уджа (27), Гентнер (55) и Абдулахи (90) домакините стигнаха до успеха.

Вердер се наложи с 6:1 над Кьолн. "Бременските музиканти" започнаха силно мача и между 20-ата и 30-ата минута вкараха три гол чрез Юя Осако, Милот Рашица и Никлас Фюлкруг.

През втората част Дейви Клаасен и Осако направиха резултата 5:0, преди Дрекслер да върне един гол. Крайният резултат оформи Джош Сърджант.