Левандовски пак бележи, макар и в мач без значение, промяна в топ 4

Подпечаталият осмата си поредна титла във вторник - Байерн Мюнхен днес победи Фрайбург с 3:1 в мач от 33-ия кръг на германската Бундеслига. Двубоят не бе от особено значение за баварците, но това не им попречи да се поздравят с победата.

Над всички днес бе Левандовски. Той се разписа в 24-ата и 37-ата минути и вече има 33 попадения в първенството през сезона, но е далеч от рекорда на легендата Герд Мюлер, който вкара 40 през сезон 1971/72. Иначе резултатът беше открит от Кимих в 15-ата мин, а за гостите точен беше Хьолер в 33-ата минута.

По-голяма драма се завърза около четвъртото място в класирането, където Борусия Мьонхенгладбах и Байер Леверкузен водят свирепа битка за класиране в Шампионска лига. "Аспирините" обаче се провалиха при гостуването си на Херта Берлин, губейки с 2:0, а с това и четвъртото си място. Причината - Гладбах спечели гостуването си на Падерборн с 1:3 и изпревари с две точки прекия си конкурент.