Без грам настроение - Дортмунд с издънка срещу Майнц

Борусия Дортмунд загуби с 0:2 при домакинството си на Майнц 05 в среща от 32-ия кръг на Бундеслигата. Играчите в "жълто-черни" екипи играха без настроение, заради вчерашната титла (и на теория) на Байерн. Заради това поражение обаче BVB рискува да не спечели сребърните медали. В събота тимът ще гостува на РБ Лайпциг и при поражение ще падне до трета позиция за сметка на “червените бикове", а след това още има още само един кръг.

Йонатан Буркардт откри резултата десетина минути преди почивката, когато засече с глава острото центриране отдясно на Боте Баку. В 49-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа и Жан-Филип Матета не сбърка от бялата точка, оформяйки крайния резултат.

Победата почти сигурно осигури на Майнц актив от 34 точки и два кръга преди края на сезона намиращият се точно над чертата клуб практически се спасява за сметка на Вердер Бремен (28 точки) и Фортуна Дюселдорф (29 пункта), които се борят за мястото, даващо право на участие в баража за оцеляване.