Борусия Мьонхенгладбах с класика срещу Волфсбург

Борусия Мьонхенгладбах спечели първия мач от 32 кръг на германската Бундеслига. Двубоят с Волфсбург, завършил при резултат 3:0 премина с много борба, но беше решен още преди почивката.

Още в 10-ата минута домакините поведоха след страхотна контраатака, завършена от Йонас Хофман, а асистенцията беше на Емболо. Гостите оспорваха попадението, тъй като в зародиша на контратаката топката удари ръката на играч на Борусия, но реферът не уважи претенциите им.

В 30-та Хофман отново бе изведен на чиста голова позиция след страхотна комбинация с Матиас Гинтер, като и този път полузащитникът не сбърка, покачвайки на 2:0 за Борусия. Въпреки, че гостите имаха своите положения, Ларс Щиндъл направи резултата класически в 65-ата минута след двойно подаване с Ибрахима Траоре. До края на мача до нов гол не се стигна.

Така "жребците", които са с мач повече, дадоха още една заявка за класиране в Шампионската лига. Волфсбург е на шеста позиция, но може да бъде застигнат от Хофенхайм.