Един гол се оказа достатъчен за успеха на Дортмунд над Херта

Борусия Дортмунд спечели с 1:0 срещу гостуващия Херта в 30-ия кръг на германското футболно първенство.

Вестфалци бяха без голямата си звезда в атака Ерлинг Холанд, който не успя да се възстанови напълно за двубоя. За сметка на това на терена беше Джейдън Санчо, който обаче направи два големи пропуска.

В 57-ата минута Борусия стигна до единственото попадение. Джейдън Санчо центрира от ляво, Юлиан Бранд продължи с глава към непокрития в пеналта Емре Джан, който прати топката в мрежата.

В 83-ата минута домакините имаха претенции за дузпа след съмнения за игра с ръка на Дедрик Боята в наказателното поле на Херта, но след намесата на ВАР бе установено, че няма основания да се отсъжда 11-метров наказателен удар.

"Жълто-черните" записаха седма победа в последните си осем мача от Бундеслигата и с актив от 63 точки се утвърдиха на второто място, като останаха на 7 точки зад лидера Байерн Мюнхен, който по-рано днес надделя над Байер с 4:2 в Леверкузен.