Фортуна и Хофе поделиха по точка, Майнц с важна победа

Майнц се наложи с 2:0 при визитата си на Айнтрахт в среща от кръга на Бундеслигата. Муса Ниакате откри резултата малко преди почивката, а Пиер Кунде Малонг сложи точка на спора с попадение в 77-ата минута.

Така Майнц спечели много важни три точки и вече има 31 на сметката си, заемайки опасното 15-то място. Айнтрахт Франкфурт е 11-ти с 35 пункта.

В друг интересен двубой, игран по същото време - Фортуна и Хофенхайм завършиха наравно - 2:2. С два гола за домакините се отчете Ровен Хенингс. Той откри резултата в 5-ата минута, а четвърт час преди края се разписа от дузпа. Мунас Дабур се разписа в 16-ата, а още един гол за Хофе бе дело на Стивън Цубер след час игра. Иначе гостите играха почти цял мач с човек по-малко, след като Бенджамин Хюбнер получи червен картон още в 9-ата минута.

Фортуна Дюселдорф е 16-ти с 28 точки. Хофенхайм пък е 6-ти и има 43 точки на сметката си.