Десет от РБ Лайпциг изпуснаха победата срещу последния

РБ Лайпциг и Падерборн завършиха наравно - 1:1 в среща от кръга на Бундеслигата. Домакините очаквано бяха по-активни през първата част и те логично стигнаха до гол в 27-ата минута Отлична атака мина през Нкунку и Вернер, който намери Шик, а чехът прати топката в мрежата.

Малко преди почивката домакините останаха с човек по-малко. Упамекано си изкара втори жълт картон за излишно нарушение в центъра. Това се оказа решаващо за двубоя. Домакините играха доста по-затворено, макар техният съперник рядко да показваше нещо по-интересно в предни позиции. Все пак страхливата игра си каза думата и гостите успяха да стигнат до гол в добавеното време.  След ъглов удар Ритер стреля, вратарят спаси, но при добавката Щродиек бе точен за крайното - 1:1.

РБ Лайпциг засега е 3-ти с 59 точки, като тимът изпусна шанса си поне временно да изпревари 2-рия Борусия Дортмунд. Падерборн 07 все още е на последно място с едва 20 пункта.