Байерн взе победата, но тийнейджър от Леверкузен обра овациите

Байерн Мюнхен върви уверено към 8-та поредна титла. Днес баварците записаха успех с 4:2 при визитата си на Байер Леверкузен в среща от кръга на Бундеслигата.

Само 9 минути бяха нужни, за да бъде открит резултата. Баумгартлингер изведе Аларио зад отбраната на баварците. Заместникът на Хавертц напредна отляво и стреля точно в близкия ъгъл. Първоначално попадението бе отменено, след като страничният рефер вдигна своя флаг за засада, но след намесата на ВАР голът бе валидиран - 1:0.

Обратът обаче бе факт още до края полувремето. В 28-ата минута Диаби сгреши в средата, от което се възползва Горецка. Халфът на Байерн изведе Коман, а Храдецки се позабави с излизането си и французинът завърши хладнокръвно в далечния ъгъл.

Три минути преди края на първото полувреме Коман намери Мюлер, който чукна към Горекца. Последният стреля добре от границата на наказателното поле, правейки пълен обрат. В добавеното време Гнабри се разписа, след като отново бе изпуснат от защитата на домакините и излезе сам срещу стража - 1:3. Асистенцията бе на Кимих.

В 65-ата минута дойде време и за Левандовски да вкара дежурния си гол. Той засече с глава центриране на Мюлер, с което направи резултата 1:4. Резервите на Леверкузен обаче раздвижиха отбора и "аспирините" търсеха още един гол във вратата на гостите. Отлично впечатление направи Флориан Вирц. 17-годишният футболист успя да се разпише малко преди края, като попадението му бе доста красиво. В крайна сметка Байерн си спечели трите точки.