Вердер пак тръгна по неприятната пътека - Айнтрахт с класика срещу Музикантите

Айнтрахт Франкфурт разби закъсалия Вердер Бремен с 3:0 като гост в отложен мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Два гола за "орлите" вкара Щефан Илзанкер (81,90), а едно попадение добави Андре Силва (61).

"Бременските музиканти" се държаха до час игра, но след това се пропукаха. В 61-ата минута отбраната на Вердер обаче не си взе поука и само две минути по-късно "забрави" Андре Силва в наказателното поле. Португалецът засече перфектното центриране на Филип Костич и даде преднина на "орлите".

Вторият гол падна в 81-ата минута, когато Дост центрира, а Илсанкер направи 2:0 с глава. В края на двубоя отново той оформи крайния резултат, правейки класическото 3:0 отново с глава и пас от свободен удар на Джонатан де Гузман. Така след три поредни мача без загуба Вердер беше надигран и то категорично.

Успехът бе втори пореден за тима на Ади Хютер. Така Айнтрахт събра 35 точки и заема 11-о място във временното класиране. "Бременските музиканти", където помощник треньор е Илия Груев, е предпоследен с 25 пункта.