Байерн размаза Фортуна и крачи уверено към титла №30

Байерн Мюнхен разгроми Фортуна Дюселдорф с 5:0 на свой терен в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата. Така баварците направиха още една крачка към рекордната си титла №30.

Головата машина Роберт Левандовски се отчете с две попадения, с което той вече е вкарвал на всички клубове от настоящия състав на Бундеслигата. Неговата лична сметка за този сезон вече е 43 гола.

Преди това защитникът на гостите Матиас Йоргенсен си вкара автогол в 15-ата минута, давайки аванс на Байерн. В 29-ата точен беше Бенжамен Павар. Последваха двата гола на Лева в края на първото и началото на второто полувреме. В 52-ата Алфонсо Дейвис докара нещата до 5:0 и чак тогава домакините се кротнаха и намалиха темпото. До края на мача в игра се появи Оливер Батиста Майер, като това бе негов дебют за баварците.

Байерн е лидер в класирането с 67 точки. С десет по-малко е вторият - Борусия Дортмунд, но "жълто-черните" още не са изиграли мача си от този кръг, така че ще имат шанс да стопят малко разликата.