Хофе измъкна успеха срещу Майнц, Волфсбург с малко очаквано поражение

Хофенхайм се наложи с минималното 1:0 при визитата си на Майнц 05 в среща от днешния кръг на Бундеслигата. Тимът от Зинсхайм надделя след попадение на Иляс Бебу в 43-ата минута. Десет минути по-рано Робин Куайсон нацели греда. Друга любопитна ситуация от първата част бе в 27-ата минута, когато гостите стигнаха до дузпа. Вратарят Флориан Мюлер обаче спаси изстрела на Цубер. След почивката играта бе равностойна, като в крайна сметка гостите спасиха трите точки.

В друг интересен мач Волфсбург допусна неочаквана загуба у дома с 1:2 от гостуващия Айнтрахт. "Вълците“ бяха догонващи в резултата още в 27-ата минута, когато Андре Силва се разписа от дузпа, но съумяха да изравнят чрез Мбабу в 58-ата.

Пет минути преди края на редовното време Камада донесе трите точки за Айнтрахт, който вече има в актива си 32 и се отдалечи от зоната на изпадащите. Волфсбург пък остава с 42 и ще трябва да положи доста усилия до края на шампионата, за да завърши в Топ 6.