Млада звезда носи трите точки на Леверкузен

Байер Леверкузен се наложи с минималното 1:0 при визитата си на Фрайбург в двубой, който откри 29-ия кръг на Бундеслигата.

Автор на единственото попадение в срещата стана Кай Хаверц. Младата звезда на Байер продължава да блести, като не спира да бележи в срещите на "аспирините". Той се разписа след 54 минути игра, като завърши пробив на Бейли с точен изстрел между краката на вратаря на Фрайбург.

С гола си днес Кай Хаверц се превърна в най-младият голмайстор до 21 години в Бундеслигата със своите 35 попадения в кариерата.

Така Леверкузен се завръща (поне засега) в Топ 3.  Байер е с актив от 56 пункта - с един повече, но и мач в аванс пред четвъртия РБ Лайпциг. Фрайбург е под номер 8 в таблицата с временното класиране.