Хофе се върна на победния път, Падерборн отново си спечели точка

Хофенхайм се върна на победния път в Бундеслигата. Отбърът се наложи с 3:1 над Кьолн в домакинството си в междинния 28-и кръг. Домакините нямаха успех в 7 поредни мача, но този път късметът бе на тяхна страна.

Кристоф Баумгартнер отбеляза първите два гола в мача в 11-ата и 46-ата минута, а след това асистира за третото попадение на Стивън Цубер в 48-ата минута. Почетното попадение за "козлите" реализира Флориан Кайнц  в 60-ата минута.

В двубоя имаше и два червени картона. Още през първото полувреме играта напусна Себастиан Борнау от гостите, а в 50-ата минута Бенямин Хюбнер получи втори жълт картон и бе изгонен от рефера. В заключителните минути на срещата Кьолн пропусна и дузпа, след като Марк Ют не успя да се разпише от бялата точка.

В друг мач от кръга Аугсбург и Падерборн завършиха без отбелязан гол - 0:0. Въпреки това реми Падерборн 07 остава последен в класирането с 19 точки, макар да показва по-добра форма, откакто шампионатът се поднови. Аугсбург е 12-ти с 31 точки.