Нов слаб мач и загуба за Шалке

Шалке 04 продължава негативната си серия в германското футболно първенство. Съставът допусна третото си поредно поражение след подновяването на мачовете в страната. Този път тимът от Гелзенкирхен отстъпи при визитата си на Фортуна с 1:2.

Шалке поведе в резултата в 53-ата минута след гол с глава на Уестън МакКени. Само десет минути по-късно домакините успяха да изравнят резултата след гол с глава дело на Хенингс. След още само пет минути Фортуна излезе напред - 2:1, като Кенан Караман вкара с глава след заучено изпълнение на корнер.

За Шалке това е много неприятно положение, с което евентуалното класиране за Лига Европа се превръща в много трудна задача, защото шестият Волфсбург вече е на 5 точки.

Фортуна пък направи голяма крачка към оцеляването си. Тимът продължава да е на плейофната позиция, но е само на точка от Майнц 05. Назад остават Вердер (Бремен) и Падерборн 07, чиято задача е най-тежка.