10 от Лайпциг изпуснаха да победят Херта и остават на трето място

РБ Лайпциг пропусна отличен шанс да измести Борусия Дортмунд от второто място, след като стигна само до 2:2 при домакинството си на Херта Берлин. Двубоят бе от междинния 28-и кръг на Бундеслигата.

Лайпциг бе близо до успеха, след като до 82-ата минута водеше с 2:1 и то с човек по-малко, но в крайна сметка столичани стигнаха до точката.

В 9-ата минута гостите откриха резултата. Центриране от корнер на Марвин Платенхарт беше засечено от Марко Груич за 0:1. В 24-ата резултатът бе изравнен. Кристофер Нкунку изпълни ъглов удар и Клостерман изпревари всички и с глава не даде шанс на вратаря - 1:1.

В 63-ата минута Марсел Халстенберг от състава на Лайпциг получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко. Изненадващо домакините успяха да поведат в резултата само пет минути по-късно. Шик шутира и вратарят Руне Ярстайн допусна грешка, като сам подхвърли топката в мрежата си.

В 82-ата Куня беше фаулиран от Адемола Луукман и реферът посочи бялата точка. Пьонтек превърна дузпата в гол, фиксирайки крайния резултат.