Вердер не успя да запише втори пореден успех, Фрайбург също с равенство

Закъсалият тим на Вердер Бремен не успя да запише втори пореден успех в първенството. Тази вечер "Бременските музиканти" приеха на своя стадион силният тим на Борусия Мьонхенгладбах, а двубоят завърши без отбелязан гол - 0:0. Двубоят бе важен и за двата тима, които гонят различни цели. Иначе положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка до попадение така и не се стигна.

Така Вердер остава на предпослената 17-та позиция с 22 точки на сметката си. Мьонхенгладбах е 4-ти с 53 точки (колкото има и Леверкузен).

В друг интересен мач от днешния кръг - Айнтрахт Франкфурт успя да спре негативната си серия от загуби, завършвайки наравно - 3:3 с гостуващия Фрайбург. Винченцо Грифо даде аванс на гостите в 28-ата минута, а Андре Силва изравни в 35-ата. След почивката също бе интересно, като тогава двата тима си размениха по още два гола.

Първо Нилс Петерсен (67') даде нов аванс на Фрайбург, а 120 секунди след това Лукас Хьолер вкара за 1:3. В 79-ата Камада намали, а три минути след това Чандлър вкара за крайното 3:3.

Фрайбург е 7-ми в класирането с 38 точки. Айнтрахт Франкфурт е на 14-та позиция с 29 пункта.