Волфсбург с погром срещу Леверкузен

Волфсбург записа категоричен успех с 4:1 при визитата си на Байер Леверкузен в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата.

"Вълците" бяха доста по-активни през първата част и пропиляха няколко добри положения. Все пак Марин Понграчич се разписа в 43-ата минута и по този начин гостите заслужено се прибраха на почивката с гол аванс.

В началото на втората част късмет и добрите изяви спасиха на вратаря спасиха "аспирините" на няколко пъти. Все пак логичното се случи в 64-ата минута, когато Арнолд стреля от фал и след рикошет Храдецки нямаше какво да направи - 2:0 за Волфсбург. В 68-ата Ренато Щефан се разписа с глава, правейки резултата класически.

Понграчич добави още едно попадение в 75-ата минута, а десет по-късно Юлиан Баумгартлингер вкара почетното попадение за домакините.