РБ Лайпциг разпиля на пет Майнц 05

РБ Лайпциг записа категоричен и заслужен успех с 5:0 при визитата си на Майнц 05 в двубой от 27-ия кръг на Бундеслигата. Гостите доминираха през цялото време и дори можеха да се поздравят и с по-изразителен резултат.

Тимо Вернер се разписа в 11-ата минута и даде аванс на своя отбор, засичайки центриране по земя на Конрад Лаймер. В 23-ата  минута Юсуф Поулсен удвои след точен удар с глава, а асистенцията бе на Забитцер. Наказателната акция продължи и в 36-ата Марсел Забитцер направи резултата класически.

Три минути след паузата Вернер добави още един гол и чак тогава гостите намалиха темпото. Все пак те стигнаха до още едно попадение, което падна в 75-ата минута, когато пак Вернер бе точен и фиксира крайния резултат.

РБ Лайпциг си върна трето място, което вчера бе заето от Байер Леверкузен. Лайпциг е с 54 точки, а една по-малко имат "аспирините". 15-то място се заема от Майнц 05, като отборът има 27 точки на сметката си.