Хофе се провали срещу последния в Бундеслигата

Падерборн и Хофенхайм завършиха наравно 1:1. Мачът от 27-ия кръг на Бундеслигата се състоия на празния "Бентелер Арена".

И двата гола паднаха още в първите му 10 минути. В 4-ата Павел Кадержабек преодоля по прекрасен начин противников играч и поднесе топката на Роберт Сков, който я прати в мрежата. В 9-ата минута обаче техният съотборник Ермин Бичакчич допусна груба грешка, подарявайки топката на Денис Сърбени, който веднага се разписа с удар от дъгата на наказателното поле.

До края на първата част имаше още положения, като най-доброто се откри пред Кристоф Баумгартнер, който се озова очи в очи с вратаря на домакините, но би право в Леополд Цингерле. След почивката бе доста по-скучно. В самият край можеше да се стигне до гол, след като Мунас Дабур стреля опасно с глава, но точно до външната страна на лявата греда.

Домакините от Падерборн останаха на последно място с 18 точки, на 3 пункта зад 17-ия Вердер. Хофенхайм е на девета позиция с 36 точки и продължава битката за зона Лига Европа.