Ценна победа за Вердер при опитите си да се спасят от изпадане

Вердер Бремен записа една изключително важна победа в опита си да се спаси от изпадане. "Бременските музиканти" се наложиха с 1:0 при визитата си на Фрайбург и по този начин успяха да прекъснат серията си от седем срещи без победа.

Единственото попадение отбеляза Леонардо Битенкурт в 19-ата минута. Той пое добре топката, напредна и я прати покрай ръката на вратаря Шволов в мрежата - 1:0. След почивката домакините опитаха да стигнат поне до равенство, но нямаха късмет да стигнат до гол.

В 88-ата минута Филип Барграфеде от Вердер бе изгонен, след като извърши нарушение на границата на наказателното си поле, за да предотврати нахлуване на Лукас Хьолер. И това обаче не промени резултатът на таблото.

Вердер остава 17-ти в класирането, но поне вече има 21 точки. Фрайбург е 7-ми с 27 пункта.