Дортмунд с очаквана победа преди голямото дерби

Борусия Дортмунд не допусна изненада и се поздрави с победа - 2:0 при визитата си на Волфсбург. По този начин BVB записа шеста поредна победа в Бундеслигата и очакват Байерн Мюнхен за голямото дерби, което ще е във вторник вечер на "Сигнал Идуна Парк".

Рафаел Герейро (32') даде аванс на Дортмунд. Торган Азар напредна и центрира към Герейро, който реализира за 1:0. Иначе като цяло първото полувреме бе равностойно, но гостите се оттеглиха с гол аванс на почивката.

Малко след началото на втората част домакините бяха много близо до гол. Ренато Щефен бе изведен на добра ситуация сам срещу вратаря, но ударът му попадна в гредата и излезе в аут. След час игра отлична възможност за гол се откри пред Джан, но той се подхлъзна в неподходящ момент. В 70-ата минута Холанд добре намери Санчо, той подаде на Герейро, който стреля, но в аут.

Всичко свърши в 78-ата минута. Санчо пое топката от центъра и асистира на Хакими, който беше перфектен с удар по диагонала, фиксирайки крайния резултат.

В 82-ата Феликс Клаус от тима на "вълците" беше изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Мануел Аканжи. До ситуацията се стигна и след намесата на ВАР, откъдето показаха, че интервенцията на Клаус е била крайно опасна.

Шампионите от 2011 и 2012 г. пак съкратиха само до точка преднината на Роберт Левандовски и компания, които по-късно днес приемат Айнтрахт Франкфурт.