Мюлер: Справихме се с обстоятелствата

Нападателят на Байерн Томас Мюлер обобщи резултата  от срещата с Унион от 26-я кръг на Бундеслигата, която завърши с победа 2:0 за баварците.

"Пристигнахме да вземем три точки, успяхме. Но, ако съдим по играта през първите 25 минути, все още имаме върху какво да работим.

Байерн твърде често се опитва да намери решения чрез дълги подавания. Обаче тогава започнахме да играем по-добре. След първия гол се обезопасихме малко и преди почивката трябваше да добавим. Играхме нормално, но със сигурност можем да се справим по-добре. Усещането бе като преди първия кръг през август.

Както футболистите от Унион, така и ние, отлично се справихме с обстоятелствата. След като топката влезе в игра, всички се концентрираха върху спорта. Разбира се, зрителите могат да добавят енергия в играта ни, но сега трябва да забравим, че не са на трибуните. Увеличихме разликата от второ място до четири точки и сега сме с една крачка по-близо до нашата голяма цел", заяви Мюлер.