Байерн се завърна с типична победа

Байерн Мюнхен се наложи с 2:0 при визитата си на Унион Берлин като гост в двубой, който бе първи за дватата тима от около два месеца насам.

Томас Мюлер прати топката в мрежата на столичани в 17-ата минута, но ВАР не зачете попадението. От повторенията останаха сериозни съмнения, че голът е бил напълно редовен.

Роберт Левандовски беше точен от дузпа в 40-ата минута и даде спокойствие на баварците. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Невен Суботич срещу Горетцка.

След почивката Байерн продължи с натиска и на няколко пъти бе близо до нов гол, но Горетцка и Серж Гнабри нямаха късмет. Вторият гол все пак падна - десет минути преди края. Павар вкара с глава след центриране на Йошуа Кимих от корнер и фиксира крайния резултат.