Волфсбург с късна победа срещу Аугсбург

Волфсбург стигна до успех с 2:1 при гостуването си на Аугсбург в мач от рестартиралата Бундеслига.

Волфсбург откри резултата три минути преди края на първата част. Центриране на Пауло Отавио бе посрещнато от Ренато Щефен, който с хубав изстрел успя да я прати в мрежата на Андреас Луте.

Второто полувреме започна добре за домакините, които успяха да достигнат до равенството в 54-ата минута чрез гол на Тин Йедвай, но до него се стигна след сериозна грешка на вратаря на “вълците". Малко след това гол на Удуокай бе отменен, след като системата ВАР видя засада на играча на Аугсбург и те не успяха да обърнат резултата в своя полза.

В 91-ата минута Даниел Гинчек донесе победата за гостите.

Волфсбург продължава серията си без загуба и вече се настани на шестото място с 39 точки. Аугсбург пък регистрира четвърта поредна загуба в Бундеслигата и е 14-и с 27 точки, на четири точки над опасната зона.