Решаваща намеса на ВАР при равенство между РБ Лайпциг и Фрайбург

РБ Лайпциг и Фрайбург завършиха наравно при резултат 1:1 в двубой от 26-ия кръг на Бундеслигата - първото от топ първенствата в Европа, което се завръща след пандемията. Двубоят се игра пред празни трибуни.

Гостите изненадващо поведоха в 34-ата минута с първото си положение в мача. Винченцо Грифо центрира от ъглов удар и на първа греда Мануел Гулде успя с малко късмет - с пета да прати топката във вратата на Гулачи за 0:1.

Минута преди края на първата част Фрайбург можеше да отбележи и второ попадение, след като Кристиан Гюнтер овладя добре дълго подаване и стреля веднага от малък ъгъл, но топката премина встрани.

В 77-ата минута резултатът бе изравнен. Поулсен скочи много високо след центриране отляво и стреля неспасяемо с глава за 1:1. В 84-тата минута Шволов успя да спаси гостите, след като първо изби силен удар на Забитцер, а след това успя да изпревари Патрик Шик за добавката.

В добавеното време гол на Кох бе отменен след намесата на ВАР, което спаси домакините от несправедлива загуба.