Дортмунд удари Шалке на 4 пъти в голямото дерби

Борусия Дортмунд записа категоричен успех с 4:0 в дербито срещу Шалке 04 в най-интересния мач за деня при подновяването на сезона в Бундеслигата.

В началните минути двата тима бяха предпазливи и рядко стигаха до чисти голови положения. Ерлинг Холанд беше точен в 29-ата минута. Брант технично изведе Азар отдясно, който центрира добре към връхлитащия в наказателното поле Холанд, който засече във вратата - 1:0.

Това даде импулс в играта на BVB, които на два пъти пропиляха да се разпишат за втори път. И все пак вторият гол падна секунди преди паузата и беше реализиран от Герейро. Грешно подаване на вратаря Андре Шуберт, даде шанс на домакините да атакуват бързо, а Брант се отчете с асистенция пред празните трибуни на "Сигнал Идуна Парк".

Три минути след паузата Торган Азар покачи на 3:0, а асистенцията отново бе на сметката на Брант. В 63-ара Герейро добави още едно попадение, а до края мачът се доиграваше.