Дортмунд с трудна, но сладка победа над Мьонхенгладбах

Борусия Дотмунд постигна трудна, но сладка победа с 2:1 над Борусия Мьонхенгладбах в среща от 25-ия кръг на германската Бундеслига.

Домакините инкасираха попадение още в 8-ата минута. Азар се справи с трима противникови бранители, а след това да прати топката в десния ъгъл на противниковата врата. Бенсебаини можеше бързо да изравни за домакините, но неговият удар в 16-ата минута се удари в напречната греда.

Логичното се случи малко след почивката. Гладбах изравни в 50-ата минута, когато точен бе Щиндъл, след като Плеа му свали една добра топка след корнер и последва точен удар. В 71-ата минута Санчо намери Хакими и последният с хубав удар върна аванса на Дортмунд - 2:1. В следващите минути английският национал нацели гредата.

След този сблъсък Дортмунд е на второто място в класирането и тимът има 51 точки, като е на точка зад лидера Байерн, който от своя страна има мач по-малко.

Гладбах пък заема петото място в класирането и има в актива си 46 точки.