Хофе стигна до равен срещу Шалке - и този мач не мина без плакати

Отборите на Шалке 04 и Хофенхайм завършиха наравно 1:1, а феновете на “Фелтинс Арена" издигнаха плакати, както срещу своя президент Клеменс Тьонийс, така и срещу противниковия Дитмар Хоп. В нито един от случаите обаче главният съдия Свен Яблонски не сметна за нужно да прекрати мача.

“Кралскосините" отбеляза чрез Уестън Маккени, който се разписа в 20-ата минута. В 65-ата капитанът на гостите Бенджамин Хюбнер вкара с глава след центриране от фаул, но голът му не бе признат поради засада. Въпреки това, неговият отбор успя да стигне до равенството едва четири минути по-късно, когато Кристоф Баумгартнер отбеляза след изпълнение на корнер, а този път съдията нямаше какво да направи, освен да посочи центъра.