Флик: Падерборн се оказа костелив орех

Старши- треньорът на Байерн Мюнхен Ханс-Дитер Флик обобщи резултата от мача от 23-ия кръг на германската Бундеслига с Падерборн (3: 2).

"Доволен съм от резултата. Падерборн бе твърд орех за нас до самия край. След 2: 2 дадохме всичките си сили. Бих искал да направя комплимент на отбора, момчетата се биха. Трябва да се справим с ударите и да постигаме победи, действайки като отбор. Преминахме към игра с трима защитника. Ясно е, че не всичко се оказа страхотно.

През първото полувреме на практика не позволихме нищо на  противника. Въпреки това, в някои ситуации напред, ние не играхме достатъчно чисто. По време на почивката обсъдихме това. Това бе труден мач, но за това предупредих отбора предварително. Падерборн показва добър футбол. Те винаги се опитват да намерят комбинирани решения, целенасочено играят напред. Радвам се, че успяхме да вземем три точки", заяви Флик.